zadanie nr 5

5. Budowa nowego i bezpiecznego placu zabaw


Lokalizacja

Skwer przy ulicach T. Kościuszki, Ogrodowej i Ks. Samoleja.

Skrócony opis

Zadanie będzie polegać na demontażu starych niebezpiecznych huśtawek wraz ze zjeżdżalnią i drabinkami oraz ogrodzeniem.

Opis zadania

Zadanie będzie polegać na demontażu starych niebezpiecznych huśtawek wraz ze zjeżdżalnią i drabinkami oraz ogrodzeniem. W to miejsce powstanie nowy kompleks huśtawek wraz ze zjeżdżalnią na którą będzie kilka różnej wielkości wejść. Podłoże będzie z piasku oraz trawy. Zamontowana będzie również piramida linowa. Cały kompleks zostanie ogrodzony bezpiecznym ogrodzeniem dzięki czemu na plac zabaw nie będą mogły wchodzić zwierzęta.

Uzasadnienie

Celem zadania jest przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci przebywających na placu zabaw ponieważ problem ciężkich i metalowych huśtawek był często poruszany przez mieszkańców całego Biłgoraja (skwer jest odwiedzany przez mieszkańców całego miasta). Jeśli zadanie zostanie zrealizowane wpłynie to nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na wygląd centrum miasta. Obecny wygląd odstrasza niektórych mieszkańców.

Beneficjenci zadania

Z realizacji skorzystają wszyscy mieszkańcy Biłgoraja ze względu na jego lokalizację, wiek zainteresowanych będzie oscylował od 3 roku życia do 70-go co najmniej (dzieci, rodzice, dziadkowie).

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Demontaż10 000 zł
2Nowe huśtawki ze zjeżdżalnią75 000 zł
3Piramida linowa, bujaki20 000 zł
4piasek5 000 zł
5ogrodzenie30 000 zł
6robocizna50 000 zł
Łącznie: 190 000 zł