zadanie nr 4

4. Lodowisko dla wszystkich - sprzęt do nauki i bezpłatna wypożyczalnia łyżew


Lokalizacja

Teren przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju

Opis zadania

Lodowisko zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju jest jedynym tego typu obiektem w Biłgoraju. W sezonie zimowym przy sprzyjających warunkach pogodowych korzysta z niego wielu mieszkańców naszego miasta i okolic. Doposażenie lodowiska w sprzęt taki jak urządzenia do nauki jazdy na łyżwach (stojaki i chodziki), rolba, umożliwiająca stałe utrzymanie równej tafli lodowiska, a przede wszystkim zestawy łyżew dla dzieci i dorosłych wraz z niezbędnymi akcesoriami (suszarki i ostrzałki do łyżew, gumowe chodniki i regały do przechowywania łyżew), otworzy nowe możliwości i uczyni obiekt jeszcze bardziej przyjaznym i dostępnym dla wszystkich korzystających. Możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu oraz bezpłatnego wypożyczenia łyżew przyczyni się do wzrostu aktywności fizycznej mieszkańców Biłgoraja, a także urozmaici lekcje wychowania fizycznego w biłgorajskich szkołach.

Uzasadnienie

Celem realizacji zadania jest podniesienie poziomu sprawności fizycznej mieszkańców Biłgoraja i zachęcenie ich do aktywności w sezonie zimowym. Biłgorajskie lodowisko jest jedynym w mieście tego typu obiektem. Odpowiednie doposażenie lodowiska w profesjonalny sprzęt i otwarcie bezpłatnej wypożyczalni łyżew sprawi, że więcej osób zechce korzystać z uroków tego sportu. Wzrost aktywności fizycznej mieszkańców naszego miasta przyczyni się do zmniejszenia dolegliwości zdrowotnych i chorób wynikających z biernego trybu życia, co będzie z pożytkiem dla całej społeczności.

Beneficjenci zadania

W ramach zadania zostanie zakupiony sprzęt do nauki jazdy na łyżwach (stojaki i chodziki), urządzenie do utrzymywania równej tafli lodu (rolba), łyżwy (150 par plastikowych łyżew dla dzieci oraz 100 par łyżew dla dorosłych), suszarki do łyżew, ostrzałka do łyżew, gumowe chodniki, regały do przechowywania łyżew. Sprzęt ten jest niezbędny w procesie nauki jazdy na łyżwach. Możliwość bezpłatnego wypożyczenia łyżew znacznie ułatwi mieszkańcom miasta możliwość korzystania z obiektu i przyczyni się do wzrostu zainteresowania tym rodzajem sportu.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1łyżwy plastikowe dla dzieci - 150 par18 000 zł
2łyżwy klasyczne dla dorosłych - 100 par22 000 zł
3chodziki do nauki jazdy na łyżwach ("pingwiny") - 10 szt.1 500 zł
4stojaki do nauki jazdy na łyżwach - 15 szt.1 500 zł
5rolba127 000 zł
6suszarka do łyżew8 000 zł
7ostrzałka do łyżew10 000 zł
8Regały do przechowywania łyżew 3 szt.6 000 zł
9chodnik gumowy1 000 zł
10kaski ochronne do jazdy na łyżwach - 100 szt.5 000 zł
Łącznie: 200 000 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach