zadanie nr 6

6. Rewitalizacja boiska na Plac zabaw dla dzieci.


Lokalizacja

Boisko przy ulicy Sitarskiej u zgiełku ulic Grzybowej oraz Wschodniej.

Skrócony opis

Zagospodarowania boiska jakie znajduje się przy ulicy Sitarskiej przy skręcie na ulicę Grzybowa oraz Wschodnią.

Opis zadania

Witam chciałbym przedstawić możliwość innego zagospodarowania boiska jakie znajduje się przy ulicy Sitarskiej przy skręcie na ulicę Grzybowa oraz Wschodnią. Mianowicie boisko które się tam znajduje jest w kiepskim stanie murawa która się tam znajduje to trawa oraz liczne doły. Mało uczęszczane przez dzieci. Powstały tam plac zabaw dla dzieci byłby idealnym rozwiązaniem dla nas rodziców z małymi dziećmi ponieważ żadnego placu w pobliżu nie ma a dzieciom bardzo by się przydało takie miejsce gdzie można pobawić się w spokoju oraz bezpiecznie. Nic na tym osiedlu nie było nigdy robione poza tym boiskiem które powstało bardzo bardzo dawno.

Uzasadnienie

Celem jest przemiana boiska na Plac zabaw. Boisko jest ogrodzone także było by do bezpieczne miejsce dla dzieci. My mieszkańcy tego osiedla oraz pobliskich ulic nie mamy żadnego placu zabaw gdzie mogły by się pobawić nasze pociechy. A miejsce to jest idealnym. Realizacja tego zadania była by bardzo pożyteczna dla wielu rodziców oraz ich pociech ponieważ nikt z tego miejsca nie korzysta i tylko się marnuje. Było by to fantastyczne rozwiązanie.

Beneficjenci zadania

Na placu zabaw który miałby powstać i jest już ogrodzony powstała by zjeżdżalnia połączona z domkiem w którym dzieci mogły by się bawić o raz huśtawka na dwa miejsca. Kolejna atrakcją byłby koń na sprężynie przejścia przez rurę może jakieś tablice do zabaw. Trzeba by położyć bezpieczna mate na ziemi oraz umieścić tablice informacyjna o zakazie wprowadzania zwierząt kosze na śmieci oraz potrzebie pilnowania dzieci. Mogło by też znaleźć miejsce na jakiś sprzęt do trenowania dla dzieci ścianka wspinaczkowa mała oraz ławki gdzie dzieci mogły by odpocząć, karuzela oraz tzw. dycawka oraz jedną mniejsza ślizgawka dla tych najmniejszych maluchów. W uzasadnieniu można przytoczyć iż miejsce to jest nie wykorzystane i my rodzice nie mamy w pobliżu takiego placu gdzie można szybko nie odchodząc daleko od własnych domów miło spędzić czas z dziećmi. Mam nadzieję iż podejmiecie państwo dobra decyzję by nasze dzieci miały radość na wiele lat.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

1Przebudowa murawy40 000 zł
2Sprzęt 50 000 zł
3Tablice kosze lawki10 000 zł
4Furtka 2 000 zł
Łącznie: 102 000 zł

Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach